+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

EMC UNITY najnowsze macierze

W portfolio EMC, światowego lidera rozwiązań backupowych, pojawiła się nowa rodzina rozwiązań. EMC UNITY oferuje jedno z najlepszych w branży, nowatorskich rozwiązań klasy korporacyjnej w zakresie plikowej, blokowej i obiektowej pamięci masowej, które jest skalowalne i łatwe w użytkowaniu.

Obecnie, DELL EMC wprowadziło następną generację macierzy UNITY. UNITY XT, jest ona bezpośrednią kontynuacją opisanej poniżej rodziny rozwiązań. Zapraszamy do lektury naszego artykułu na temat Unity XT na naszej stronie tutaj:

Ta platforma pamięci masowej nowej generacji łączy w sobie elastyczny, dysponujący dużymi możliwościami sprzęt z zaawansowanym oprogramowaniem zapewniającym wydajność działania, zarządzanie danymi i ich zabezpieczenie, które zaspokajają coraz większe potrzeby współczesnych firm. 

Dlaczego warto wybrać EMC? EMC jest znana z inteligentnych rozwiązań pamięci masowej, upraszcza zarządzanie systemami sprawiając, że łatwiej jest kontrolować co się dzieje z naszą firmą. EMC jest uważane za lidera wśród dostarczania niezawodnych rozwiązań dla szerokiego spektrum klientów, od małych i średnich przedsiębiorstw po korporacje. Doświadczenie zdobyte podczas tworzenia rozwiązań dla wielkich środowisk pozwala EMC na wdrażania rozwiązań z „wyższej klasy” do większości swoich produktów. EMC chcąc utrzymać status lidera wśród rozwiązań dla klasy średniej stworzyło nowy produkt od podstaw - tak, Unity zostało zaprojektowane zupełnie od początku, aby wyznaczyć nowe standardy w czterech obszarach:

Prostota obsługi: prosta i łatwa instalacja oraz szybka konfiguracja trwająca około 15 minut, to zalety nowego UNITY. Nowy interfejs oparty na HTML5 jest prosty, szybki i intuicyjny. Daje on możliwość podglądu każdego elementu urządzenia, pozwala na bezpośredni kontakt ze wsparciem już z interfejsu użytkownik - funkcja ta to „Proaktywne wsparcie i zarządzanie”.

Przyjrzyjmy się bliżej co rozumiemy przez "Proaktywne wsparcie i zarządzanie". Po pierwsze UNITY zawiera portal „self-service” z dostępem do czata, dokumentacji w formie video oraz poradnikami jak rozwiązać problemy z naszą macierzą. Na podstawie diagnostyki sprzętu można zlokalizować usterkę, zamówić części. Pomocny jest też EMC ESRS, dzięki któremu w razie awarii sprzętu wparcie techniczne producenta zdalnie interpretuje błędy i w razie uszkodzenia np. dysku, wysyła go do klienta.

UNITY wprowadza również CloudIQ, jest to rozwiązanie „Software-as-a-service management”, które ma wgląd na dane systemowe, zbiera informacje na temat wydajności, obciążenia, monity systemowe. Wyniki analizy przestawia w postaci widgetów na ekranie (np. widget statusu/kondycji systemu i jego komponentów, czy też widget przewidujący przyrost danych w Storage Pool). CloudIQ nie będzie częścią pakietu Unisphere, jest dostępny z poziomu przeglądarki jako dodatkowa opcja.

Nowoczesność: zaprojektowane w nowoczesnej obudowie 2U z obsługą dysków SSD (wspiera dyski 3D NAND TLC) jak również dysków HDD. W jednej obudowie zamknięta została również obsługa protokołów blokowych (FC, iSCSI) oraz plikowych (SMB, NFS, SFTP). Macierze obsługują szeroką gamę portów FC 16Gbps, 1Gbps Base-T, 10Gbps Base-T, 10Gbps Optic. UNITY wyposażone jest w procesory nowej generacji Intel Haswell. Maksymalna prędkość to 295 IOPS. Przy rozmiarze 2U osiągnąć można pojemność do 80TB. UNITY używa nowego 64-bitowego systemu plików, pozwalającego na większą skalowalność i wydajność.

Elastyczność: UNITY jest wyposażone w zawansowane funkcjonalności, takie jak automatyczny tiering oraz caching w oparciu o dyski Flash, aby zapewnić najwyższą wydajność dla twoich aplikacji. Dzięki zastosowaniu dysków SSD możliwe jest tworzenie macierzy All-flash w rozsądnych cenach i z nieporównywalną mocą.

Cena: Unity jest niedrogie, zaprojektowane dla małych i średnich działów IT, z obsługą tanich pamięci Flash TLC oferuje znaczcie więcej za mniej niż się spodziewasz.

Nowe rozwiązanie EMC jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku IT. Bazując na swych doświadczeniach z macierzami VNX oraz VNXe, EMC postanowiła wyjść im naprzeciw. UNITY w portfolio EMC zajmuje miejsce w segmencie małych i średnich firm. Dostępne jest w czterech wariantach: 

UNITY jest ewolucją, następnym krokiem w stronę nowoczesnego IT. EMC nie zapomina o starszych rozwiązaniach. Można zauważyć pewien trend, iż prostota i przystępność jest poświęcana dla nowoczesnych funkcji i zastosowań. W rozwiązaniach EMC nowoczesne rozwiązania spotykają się z klasyczną prostotą i dostępnością dla każdego klienta.