+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Nowa generacja Unity XT

Nowe macierze DELL EMC:

Dell Technologies Unity XT to następna generacja macierzy Unity. Zapewnia ona poprawę wydajności i daje dostęp do nowych usług zaprojektowanych z myślą o chmurze, co zapewnia bezproblemowe przenoszenie danych w ramach Dell EMC Cloud Tiering Appliance (CTA).
Odświeżono też sprzętową stronę macierzy, wyposażona jest w większą ilość pamięci Cache oraz wydajniejsze procesory Intel.

Rozszerzeniem wsparcia ze strony producenta jest bezpłatny serwis monitoringu w chmurze – CloudIQ – umożliwia kompleksowe monitorowanie i analizę stanu systemu, wydajności i pojemności w czasie rzeczywistym oraz kontakt ze wsparciem producenta oraz społecznością DELL EMC.

 

Nowe macierze zastępują serię UNITY i są pozycjonowane w portfolio DELL EMC:

 

 

 

 

 

                 

 

 

Modele Unity XT dzielą się podobnie jak w poprzedniej generacji, na modele typu All Flash oraz Hybrydowe.

Oto podstawowe informacje o modelach w portfolio.

Modele Unity XT All-flash:

-Unity XT 380F – 128GB pamięci Cache maksymalna ilość dysków to 500

-Unity XT 480F – 192GB pamięci Cache maksymalna ilość dysków to 750

-Unity XT 680F – 384GB pamięci Cache maksymalna ilość dysków to 1000

-Unity XT 880F – 768GB pamięci Cache maksymalna ilość dysków to 1500

Oraz na modele typu Hybrydowego:

-Unity XT 380 – 128GB pamięci Cache, maksymalna ilość dysków to 500

-Unity XT 480 – 192GB pamięci Cache, maksymalna ilość dysków to 750

-Unity XT 680 – 384GB pamięci Cache, maksymalna ilość dysków to 1000

-Unity XT 880 – 768GB pamięci Cache, maksymalna ilość dysków to 1500

Podobnie jak poprzednie macierze, Unity XT oferują obsługę architektury blokowej, plikowej i VMware VVols z jednoczesną obsługą protokołów NAS, iSCSI i Fibre Channel. Dzięki czemu macierz jest w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające środowiska, bazy danych, wirtualizację czy też serwery poczty:   

                                     

Jak wspomniałem wcześniej, seria Unity XT jest dostępna w wersji all flash i hybrydowej, co daje wiele możliwości konfiguracji. W samej tylko podstawowej obudowie 2U można zamontować do 25 dysków 2.5”. Rozbudowa wersji all flash przewiduje półki 2U do 25 dysków 2.5” oraz 3U do 80 dysków 2.5”. Wersję hybrydową można rozbudować dodatkowo o 15-dyskowe (3,5 calowe) półki 3U. Maksymalnie można rozbudować pojemność macierzy 380XT aż do 2.4PB danych!


Macierze obsługują interfejsy takie jak:
FC 16Gbps, 1Gbps Base-T, 10Gbps Base-T, 10Gbps SFP+

Oraz szeroką gamę dysków:
Macierz All flash:             800GB SSD, 1.92TB SSD, 3.84TB SSD, 7.68TB SSD, 15.36TB SSD
Macierz hybrydowa:       400GB SSD(tylko dla FAST Cache), 800GB SSD 1.6TB SSD, 3.2TB SSD, 7.6TB
                                           SSD, 1.2TB SAS 10k, 1.8TB SAS 10k, 4TB NL-SAS, 6TB NL-SAS, 12TB NL-SAS

 

 

Na początek przyjrzyjmy się może najmniejszej macierzy w nowej rodzinie, modelowi XT 380F.

Jest to punkt wejścia do wszystkich modeli All Flash. Zapewnia proste i niedrogie ujednolicone miejsce do przechowywania danych. Zaprojektowana jest z myślą o wysokiej wydajności i niskim opóźnieniu, z możliwością jednoczesnego uruchamiania obciążeń mieszanych aplikacji, wbudowanej redukcji danych oraz świadczenia usług danych bez nadmiernego obciążenia wydajności.
Macierze z serii Unity XT posiadają wbudowane mechanizmy redukcji danych, ale co to właściwie oznacza?

Macierz przed zapisaniem danych na dysk deduplikuje oraz kompresuje je „w locie” – w praktyce oznacza to mniejszą ilość danych zapisanych na dysk i redukcje kosztów!

 

Większa wydajność uzyskana poprzez użycie architektury opartej na rodzinie procesorów Intel Xeon ™ Skylake oraz redukcja danych, to dopiero początek nowości zmniejszających koszty utrzymania. Unity XT można włączyć do infrastruktury chmurowej! Niezależnie od tego jakie mamy wymagania (czy chcemy odzyskiwać dane po awarii jako usługi w chmurze czy też może planujemy integracje z VMware Cloud Foundation) Dell EMC Unity XT może działać w chmurze publicznej jak i prywatnej,  bezproblemowo przenosić tam dane za pośrednictwem Dell EMC Cloud Storage Services.

                                        

 

Dell EMC Unity XT zawiera kompleksowe oprogramowanie potrzebne do przechowywania, zarządzania i ochrony danych.

Oferta obejmuje:
- Pakiet Unisphere Management Suite (HTML5)
- wbudowaną redukcję danych (tylko dla pul dyskowych oparych na flash),
- ujednolicone migawki i technologię „thin clones”,
- FAST – FAST Cache i FAST VP(Unity XT Hybrid),
- szyfrowanie danych,
- zdalną replikacje za pomocą Metrosync Manager,
- QoS,
- wielodostępność IP oraz 180-dniową bezpłatną licencję migracyjną VPLEX.

                                         

Wcześniej wspomniałem o oprogramowaniu, widzimy tam pozycję FAST  w dwóch opcjach, przyjrzyjmy się im zatem uważniej.  

FAST Cache (Fully Automated Storage Tiering) w pełni automatycznie monitoruje ruch I/O macierzy i sprawdza które dane są często używane po czym kopiuje je na swój zasób (są to najszybsze dyski SSD dedykowane temu procesowi) co znacząco przyspiesza odczyt i zapis danych często używanych.

Drugą opcją jest FAST VP - (Fully Automated Storage Tiering for Virtual Pools) algorytm ten bada ilość zapytań o konkretne dane. Jeśli są często pobierane – przenoszone są na dyski SSD, jeśli ilość zapytań jest mniejsza to przenosi dane na dyski o mniejszej wydajności (SAS 10k bądź NL-SAS jeśli dostępne).

 

Macierz Dell Technologies Unity XT jest gotowa do pracy z dyskami NVMe, co jeszcze bardziej przyspieszy działanie. W macierzach All flash zastosowano również technologię „Dynamic Pool”. Jest to całkiem nowe podejście do tworzenia pul dyskowych.
Dynamiczne pule wykorzystują zaawansowane techniki RAID i tzw. „rozproszony spare”. Zapewniają one wiele korzyści w stosunku do ich tradycyjnych odpowiedników w Unity, przykładem niech będzie rozbudowa.
W tradycyjnej puli dyskowej w Unity, aby ją rozszerzyć, należało dodać odpowiednią ilość dysków, zgodnie z polityką RAID (np. RAID5 4+1 była to ilość 5-ciu nowych dysków). W Dynamicznej puli można dodawać po 1 dysku, co zapewnia większą elastyczność podczas rozbudowy.

 

                                      

 

UNITY XT zawiera pakiet „proaktywnego wsparcia i zarządzania”. Po pierwsze jest to portal „self-service” z dostępem do czatu, dokumentacji w formie video oraz poradnikami jak rozwiązać ewentualne problemy z macierzą. Na podstawie diagnostyki sprzętu można zlokalizować usterkę, zamówić części. Pomocny jest też DELL ESRS, dzięki któremu w razie awarii sprzętu wparcie techniczne producenta zdalnie interpretuje błędy i w razie uszkodzenia np. dysku, wysyła go do klienta.

                                                 

UNITY XT odświeża również CloudIQ. Dla przypomnienia, jest to rozwiązanie „Software-as-a-service management”, które ma wgląd w dane systemowe, zbiera informacje na temat wydajności, obciążenia, oraz ma wgląd na monity systemowe. Wyniki analizy przedstawia w postaci widgetów na ekranie (np. widget statusu/kondycji systemu i jego komponentów, czy też widget przewidujący przyrost danych w Storage Pool). Opcja ta jest dostępna jest dla wszystkich urządzeń Unity XT i nie wymaga dodatkowej licencji.   

                                                 

UNITY XT jest ewolucją, następnym krokiem w stronę nowoczesnego IT.
DELL EMC nie zapomina o starszych rozwiązaniach. Można zauważyć pewien trend, iż prostota i przystępność jest poświęcana dla nowoczesnych funkcji i zastosowań. W rozwiązaniach Unity XT nowoczesne rozwiązania spotykają się z klasyczną prostotą i dostępnością dla każdego klienta.